Sex porady i pytania – wszystko o seksie, pytania o seksie

Pomimo faktu, że coraz częściej mówi się o tym, że seks jest niezwykle istotny i powinno się o nim rozmawiać, wiele osób nadal traktuje go jak temat tabu. Wyrażanie się o nim z otwartością jest dla nas często bardzo trudne, przez co zwykle nasze obawy i pytania chowamy gdzieś na dnie umysłu. Niedosyt, brak spełnienia – to wszystko wpływa na stan naszej relacji.  Strach przed zadaniem konkretnego pytania o seksie sprawiają, że odpowiedzi szukamy w różnorodnych źródłach.  Niniejszy artykuł ma na celu przybliżyć temat seksu i odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych przez nas pytań.

Spis treści:

 1. Podczas stosunku nie osiągam orgazmu. Co zrobić?
 2. Osiągam tylko jeden orgazm i na tym koniec. Czy ze mną jest coś nie tak?
 3. Czy mężczyźni posiadają punkt G?
 4. Mój wytrysk jest przedwczesny, co wpływa na jakość stosunków. Jak mogę z tym walczyć?
 5. Chciałbym wprowadzić do naszej sypialni jakieś urozmaicenie w postaci gadżetów erotycznych, ale kompletnie się na tym nie znam. Jakie zabawki mogę zakupić dla siebie, a jakie dla mojej partnerki?

Pytanie nr 1:

Podczas stosunku nie osiągam orgazmu. Co zrobić?

Seks porady

Problemy z orgazmem są dość powszechnym zjawiskiem. Szacuje się, że zaburzenia seksualne dotyczą aż 40% kobiet na całym świecie. Dolegliwość może mieć różne przyczyny, jednak jedną z najczęstszych jest nieodpowiednie podejście do sztuki kochania. Odpowiednia komunikacja seksualna stanowi podstawę każdego związku, gdyż jest to jeden z najlepszych sposobów budowania więzi, dlatego też nie należy obawiać się, mówić wprost o tym, czego pragniemy, a co stanowi dla nas barierę.

Nie osiągnięcie spełnienia przez kobietę jest frustrujące zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, który często nie wie, co robi nie tak i obwinia się za ten stan rzeczy. Zwykle wykorzystujemy wtedy sex porady i czytamy różnorodne teksty o seksie, gdyż wydaje nam się, że w momencie, kiedy będziemy wiedzieć wszystko o seksie, nasz problem zniknie. Niestety nie jest to takie proste.

Do głównych przyczyn braku orgazmu należą pośpiech oraz niewłaściwe pieszczoty, dlatego niezwykle istotne jest dokładne zapoznanie się z ciałem swojej partnerki i rozmowa o jej pragnieniach. To, co dla nas wydawać by się mogło przyjemne, niekoniecznie musi być takie dla drugiej osoby.

Pytanie nr 2:

Osiągam tylko jeden orgazm i na tym koniec. Czy ze mną jest coś nie tak?

Nie. Z całą pewnością wszystko jest w jak najlepszym porządku. W różnorodnej literaturze często spotykamy się z tym zjawiskiem, jednak w praktyce sprawa ma się zupełnie inaczej. Tylko niewielki procent kobiet osiąga wielokrotny orgazm i wcale nie wygląda to tak, jak opisują. Najczęściej kolejne orgazmy są już dużo mniej intensywne niż pierwszy. Nie należy rozpaczać z powodu tego, że szczytujemy tylko jeden raz,  bo przecież w seksie nie chodzi tylko o orgazm.

Pytanie nr 3:

Czy mężczyźni posiadają punkt G?

Tak. Męski punkt G istnieje, jednak niewiele osób ma o nim pojęcie, a wszystko to spowodowane jest przez jego lokalizacje. Miejsce to znajduje się w głębi gruczołu krokowego zwanego prostatą, czyli około 6-8 centymetrów od ujścia odbytu.

Punkt ten jest zapomniany, dlatego że o seksie analnym współcześnie boimy się mówić i traktujemy go jako istotę związków homoseksualnych, a przecież w antycznej Grecji był wręcz wychwalany.

Pytanie nr 4:

Mój wytrysk jest przedwczesny, co wpływa na jakość stosunków. Jak mogę z tym walczyć?

Liczne fakty o sexie mówią o tym, że przedwczesny wytrysk dotyczy aż 4 milionów polskich mężczyzn. Zaburzenie to występuje wtedy, kiedy mężczyzna nie jest w stanie zapanować nad wytryskiem.

Jako przyczyny tego stanu wymienia się:

 • Problemy zdrowotne,
 • Nadmierne spożywanie używek,
 • Stres,
 • Złe relacje z partnerką,
 • Zaburzenia hormonalne,
 • Rzadkie współżycie,
 • Kompleksy,
 • Zaburzenia psychiczne,
 • Obniżone napięcie mięśniowe zwieraczy cewki moczowej,
 • Nadwrażliwość żołędzi,
 • Brak doświadczenia.

W leczeniu przedwczesnego wytrysku istotną rolę odgrywa zarówno farmakologia, jak i zmiana trybu życia. Należy wyeliminować wszelkie używki, zwiększyć swoją aktywność fizyczną, wprowadzić do swojego jadłospisu więcej zdrowych produktów, ale przede wszystkim zadbać o swój komfort psychiczny.

Pytanie nr 5:

Chciałbym wprowadzić do naszej sypialni jakieś urozmaicenie w postaci gadżetów erotycznych, ale kompletnie się na tym nie znam. Jakie zabawki mogę zakupić dla siebie, a jakie dla mojej partnerki?

Zabawki erotyczne to doskonały sposób na podkręcenie temperatury w Waszej sypialni. Mogą zapewniać przyjemność zarówno we wspólnym seksie, jak i podczas autoerotyzmu. Przydają się nie tylko podczas gry wstępnej, ale również w trakcie pełnego stosunku. Niniejsza tabela przedstawia podział gadżetów na te używane przez kobiety oraz te stosowane u mężczyzn.

Gadżety erotyczne:
Dla kobiet: Dla mężczyzn:
 • Wibrator,
 • Dildo,
 • Kulki gejszy,
 • Stymulatory łechtaczki.
 • Pierścienie erekcyjne,
 • Masażery prostaty,
 • Pompki do penisa,
 • Sztuczne pochwy,
 • Masrurbatory z pompkami próżniowymi.

Pamiętaj jednak, że podstawą udanego stosunku nie są liczne gadżety i to, że wiemy wszystko o sexie, tylko zapoznanie się ze swoimi wzajemnymi potrzebami i pragnieniami.

Ćwiczenia na brzuch - jakie ćwiczenia na brzuch i trening
Nowe Popularne Zdrowie

Ćwiczenia na brzuch – Jakie ćwiczenia na brzuch, ćwiczenia i trening

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce. Pod tym pojęciem kryje się zazwyczaj płaski i umięśniony brzuch, który jest zmorą większości osób. To właśnie na nim w pierwszej kolejności odkładana jest tkanka tłuszczowa. Wystarczy chwila nieuwagi i na ciele zaczynają być widoczne pierwsze fałdki tłuszczu. Aby osiągnąć wymarzony efekt, musimy przede wszystkim zmienić swoje nawyki […]

Read More
Masło klarowane
Diety i Żywienie Nowe Popularne

Masło Klarowane – Jak zrobić masło klarowane? Czy jest zdrowe?

W ostatnich czasach popularne są liczne rozważania na temat tego,  czy masło jest zdrowe. Różnorodne źródła przypisują odmienne analizy, przez co często trudno nam podjąć decyzję co do zakupu odpowiedniego produktu. Jak sytuacja ma się w przypadku masła klarowanego? Dowiedz się, jak zrobić masło klarowane oraz poznaj jego właściwości.

Read More
Aronia
Diety i Żywienie Nowe Popularne

Aronia (owoc aronii) – Właściwości, przeciwwskazania, właściwości lecznicze

Wiele słyszymy o dobroczynnych właściwościach leczniczych, które dostarcza nam aronia.  To wszystko za sprawą zawartych w owocach bioaktywnych związków roślinnych i licznych witamin. Owoc aronii już od wielu lat gości na naszych stołach w postaci różnorodnych przetworów lub po prostu jako dodatek do ciast. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawić nam właściwości aronii oraz przybliżyć […]

Read More