Seks BDSM – Co to jest BDSM? Co to znaczy?

Seks bdsm - co to jest bdsm? Co to znaczy?

BDSM to praktyka seksualna polegająca na dominacji jednego z partnerów nad drugim wykazującym cechy uległości. W ostatnim czasie BDSM stało się bardzo popularne, a to wszystko za sprawą publikacji promujących ten styl seksu. Jedni go preferują, u innych budzi wstręt. Niniejszy artykuł ma za zadanie przybliżyć pojęcie BDSM, a w szczególności odpowiedzieć na pytanie, co to jest BDSM oraz co znaczy BDSM.

Spis treści:

 1. BDSM – co znaczy?
 2. BDSM – co to jest?
 3. BDSM – od czego zacząć?
 4. BDSM – gadżety

BDSM – co znaczy?Bdsm - co znaczy

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej publikacji związanych z BDSM. To wszystko za sprawą wielkiego sukcesu, jaki odniosła E.L. James, wydając pozycję pt. „50 twarzy Greya”. Od tego czasu wzięto na celownik seks BDSM, który przestał być tematem tabu.

Niektórych on zachwyca, inni uważają go za coś niemoralnego, a jeszcze inni zastanawiają się nad tym, co to znaczy BDSM. Dla tych, co nie wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi, warto wytłumaczyć, czym jest BDSM. Skrót pochodzi od pierwszych liter angielskich słów Bondage – związanie, Domination – Dominacja, Submission – uległość lub Sadism – sadyzm, Masochism – masochizm.

Bondage oznacza krępowanie, czyli w takiej sytuacji jeden z partnerów ogranicza ruchy drugiego. Domination, a więc pozycja pana względem drugiej osoby. Submission to całkowite poddanie względem dominanta. Łamanie zasad nadanych przez pana może skutkować nadaniem przez niego kary za nieposłuszeństwo.

Masochizm, czyli odczuwanie satysfakcji z poczucia bólu lub upokorzenia.

BDSM – co to jest?

Praktyka seksualna polega na odgrywaniu roli dominującej i uległej. Pozycje te są zazwyczaj przypisane do konkretnej osoby, jednak z czasem po obopólnej negocjacji mogą ulegać zamianom. Stosunek polega na stosowaniu przymusu względem drugiej osoby, jednak nie jest traktowana jako gwałt, gdyż kochankowie robią to w pełni świadomie.

BDSM przekracza wiele granic, jednak partnerzy wspólnie ustalają zasady i się na nie godzą.

Ten styl seksu przez wiele osób uważany jest za bardzo brutalny, jednak wszystko opiera się na zasadzie SSC, czyli Safe, Sane, Consensual. Oznacza to, że wszystko jest bezpieczne i zawiera się w granicach rozsądku. W tym celu ustalane są dwa słowa bezpieczeństwa. Pierwszego z nich uległa używa w momencie, w którym znajduje się na krawędzi. Oznacza to, że dla niej robi się zbyt brutalnie. Jest to sygnał ostrzegawczy dla pana, że należy zmniejszyć intensywność swoich praktyk. Drugie słowo oznacza, że granica została przekroczona i należy natychmiast zaprzestać swoich działań.

BDSM – od czego zacząć?

BDSM musi wynikać z woli obydwu partnerów, a zasady ustalane są po to, aby odróżniać ją od przemocy domowej. To normalne, że na początku czujesz stres i strach. Jest to coś nowego i bardzo specyficznego, przez co nie każdemu ta praktyka musi przypaść do gustu.

Niestety wiele osób nadal nie wie, co to BDSM, a za wszelką cenę chce tego spróbować. Często również nie posiada odpowiedniej wiedzy z tego zakresu i w ogóle nie wie, od czego zacząć, co może skończyć się katastrofą. Niewłaściwe rozpoczęcie tych praktyk może skutkować zniechęceniem swojego partnera.

Chcąc wdrożyć BDSM do swojego życia, należy pamiętać o tym, że wszystko musi być stopniowe. Zaleca się rozpoczynać od seksu z użyciem różnego rodzaju zabawek erotycznych, a dopiero później wprowadzać krępowanie i pozostałe praktyki. Początkowo wiązanie powinno umożliwić partnerowi uwolnienie, gdyż osoba, która jeszcze nie wie, co znaczy BDSM, może w każdej chwili się rozmyślić.

BDSM – gadżety

Gadżety seksualne to podstawa BDSM. Co to oznacza? Że chcąc rozpocząć swoją przygodę w roli pan – uległa musisz zaopatrzyć się, chociaż w kilka podstawowych zabawek.

Wśród zabawek stosowanych podczas seksu BDSM wyróżnia się przede wszystkim:

 • Kajdanki,
 • Pasy,
 • Linki,
 • Baty,
 • Pejcze,
 • Klamry,
 • Maski bądź opaski na oczy,
 • Stroje,
 • Smycze,
 • Uprzęże,
 • Obroże,
 • Klipsy,
 • Knebel,
 • Korki.

Wszelkie kajdanki i liny mają za zadanie ograniczyć ruchy partnera. Osoba uległa musi czuć, że naprawdę nią jest, dlatego niezbędne są również różnego rodzaju baty i pejcze. W BDSM wszystkie zmysły muszą być wyostrzone, dlatego zaleca się również używanie maski bądź opaski na oczy. Pozwoli to na odrobinę tajemniczości, a tym samym wyostrzy doznania odczuwane pod wpływem dotyku.

Statystyki wykazują, że najczęściej używanymi gadżetami łóżkowymi są:

 1. Kulki waginalne
 2. Stymulator łechtaczki
 3. Klasyczny wibrator
 4. Żele, olejki i balsamy
 5. Kulki analne dla mężczyzn stymulujące męski punkt G
 6. Kajdanki, opaski na oczy i pejcze

Ćwiczenia na brzuch - jakie ćwiczenia na brzuch i trening
Nowe Popularne Zdrowie

Ćwiczenia na brzuch – Jakie ćwiczenia na brzuch, ćwiczenia i trening

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce. Pod tym pojęciem kryje się zazwyczaj płaski i umięśniony brzuch, który jest zmorą większości osób. To właśnie na nim w pierwszej kolejności odkładana jest tkanka tłuszczowa. Wystarczy chwila nieuwagi i na ciele zaczynają być widoczne pierwsze fałdki tłuszczu. Aby osiągnąć wymarzony efekt, musimy przede wszystkim zmienić swoje nawyki […]

Read More
Ciąża i Dziecko Nowe Popularne

Sex porady i pytania – wszystko o seksie, pytania o seksie

Pomimo faktu, że coraz częściej mówi się o tym, że seks jest niezwykle istotny i powinno się o nim rozmawiać, wiele osób nadal traktuje go jak temat tabu. Wyrażanie się o nim z otwartością jest dla nas często bardzo trudne, przez co zwykle nasze obawy i pytania chowamy gdzieś na dnie umysłu. Niedosyt, brak spełnienia […]

Read More
Masło klarowane
Diety i Żywienie Nowe Popularne

Masło Klarowane – Jak zrobić masło klarowane? Czy jest zdrowe?

W ostatnich czasach popularne są liczne rozważania na temat tego,  czy masło jest zdrowe. Różnorodne źródła przypisują odmienne analizy, przez co często trudno nam podjąć decyzję co do zakupu odpowiedniego produktu. Jak sytuacja ma się w przypadku masła klarowanego? Dowiedz się, jak zrobić masło klarowane oraz poznaj jego właściwości.

Read More