Męski punkt G. Gdzie jest i jak go stymulować?

Męski punkt G

Bardzo często mówiąc o punkcie G myśli się o kobiecie. O tym jak i gdzie pieścić nie wie każdy. Jest to jeden z najczęściej poruszanych tematów w świecie seksualnym. Jednak mało wspomina się o tym gdzie znaleźć punkt G oraz jak sprawić, aby mężczyzna doznał niesamowitej rozkoszy.  

SPIS TREŚCI:

 1. Co to jest punkt g u mężczyzn?
 2. Jak właściwie pobudzać męski punkt G?
 3. Masaż męskiego punktu G – krok po kroku
 4. Męski punkt G, a higiena
 5. Pobudzanie męskiego punktu G – walory medyczne
 6. Pobudzanie prostaty bez penetracji analnych
 7. Masażery prostaty
 8. Leki na prostate

Co to jest punkt g u mężczyzn?

Umiejscowiony jest on pomiędzy pęcherzem moczowym z przodu, a przednią ścianą odbytu z tyłu. Gruczoł ten jest wielkości orzecha, a kształtem zbliżony jest do spłaszczonego stożka. Gruczoł krokowy mężczyzn, czyli prostata, bo tam właśnie znajduje się punkt G posiada liczne partie nerwów kontrolujące organy seksualne.

Jak właściwie pobudzać męski punkt G?

Stymulacja męskiego punktu G dla panów jest ogromnym pobudzeniem seksualnym, aby właściwie stymulować punkt G u mężczyzny należy wsadzić palec w odbyt partnera. Wówczas należy wyczuć zgrubienie, które możemy porównać do śliwki Stymulacja punktu G w tym wypadku polega na masowaniu oraz dotykaniu palcami prostaty.

Masaż męskiego punktu G – krok po kroku

Co to jest punkt G

Do męskiego punktu G trzeba odpowiednio podejść. Trzeba wiedzieć, że nie każdy mężczyzna lubi pieszczoty analne dlatego trzeba zadbać o odpowiednio długą grę wstępną, podczas której partner rozluźni się. Przed przystąpieniem do pieszczot należy zadbać o paznokcie w przeciwnym wypadku może być to uczucie dyskomfortu dla partnera lub może dojść do skaleczenia delikatnego organu. Gdy partner będzie już odpowiednio rozluźniony należy wprowadzić do odbytu zwilżony lubrykantem palec. Robimy to powoli bez pośpiechu gdyż w początkowej fazie pieszczot mięśnie zwieracza mogą zareagować skurczem, ale z czasem powinny zacząć się rozluźniać.

Sprawdź też: Owulacja, jajeczkowanie – Kiedy występuje, jakie objawy ma owulacja

Męski punkt G, a higiena

Sek analny poza uczuciem dyskomfortu jest też uważany przez niektórych jako nieczysty, niehigieniczny dlatego przed rozpoczęciem pieszczot analnych powinniśmy zadbać o to, aby nasza higiena była na wysokim poziomie. Chodzi tutaj o dokładne mycie odbytu, a niekiedy wręcz wykonanie lewatywy. Często zwykłe umycie odbytu nie powoduje, że jest on w 100% czysty od środka dlatego do procesu wsadzania palca w odbyt możemy przystąpić w rękawiczkach, chyba że partnerzy mają do siebie wysokie zaufanie.

Pobudzanie męskiego punktu G – walory medyczne

Nie wszyscy wiedzą, że masaż prostaty wykonywany dla przyjemności może przyczynić się do zachowania zdrowotności naszego gruczołu. Stymulacja męskiego punktu G może doprowadzić także do silnego, mocnego orgazmu.

Pobudzanie prostaty bez penetracji analnych

Często dla niektórych kobiet wsadzanie paluszków w odbyt swojego partnera może być krępujące. Często facet może też kojarzyć tego typu pieszczoty z homoseksualizmem i może mieć obawy o  oskarżenie o posiadanie innej orientacji seksualnej. Do tego celu możemy wykorzystać więc różnego rodzaju masażery prostaty.

Masażery prostaty

Produkt z reguły jest w kształcie litery c, którego większą część wsadza się w odbyt. Często ta grubsza część posiada masujące wypustki, które pobudzają perineum. 90% tego typu gadżetów bardzo często posiada lekkie, jednostajne wibracje. Jego cel to dbanie o zdrowie intymne. Jednak nie jest on tak często spotykany na rynku jak kulki do ćwiczeń mięśni kedla.

Leki na prostate

Problemy z prostatą występują najczęściej u mężczyzn w dojrzałym wieku. Ignorancja nawet lekkiego schorzenia prostaty może być ryzykowna, ponieważ dokuczliwe objawy szybko się nasilają. Nieleczenie prostaty może spowodować silny ból oraz konieczność cewnikowania w celu usunięcia nagromadzonego moczu. Oprócz tego cofający się w moczowodach mocz wywiera wzrastające wraz z objętością ciśnienie na miedniczki nerkowe co po pewnym okresie czasu doprowadza do powstania trwałych zmian w nerkach. Leczenie prostaty powinno być jak najszybciej wdrożone nie należy zwlekać zbyt długo i jak najszybciej należy poddać się farmakoterapii. Problemy z prostatą mogą wystąpić podczas stymulacji męskiego punktu G w momencie braku higieny ze strony naszego partnera lub partnerki.

W Walce z problemami z prostatą mogą pomóc nam:

 • tamsulasyna
 • doxazosyna
 • terazosyna
 • alfuzosyna
 • silodosina

Ćwiczenia na brzuch - jakie ćwiczenia na brzuch i trening
Nowe Popularne Zdrowie

Ćwiczenia na brzuch – Jakie ćwiczenia na brzuch, ćwiczenia i trening

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce. Pod tym pojęciem kryje się zazwyczaj płaski i umięśniony brzuch, który jest zmorą większości osób. To właśnie na nim w pierwszej kolejności odkładana jest tkanka tłuszczowa. Wystarczy chwila nieuwagi i na ciele zaczynają być widoczne pierwsze fałdki tłuszczu. Aby osiągnąć wymarzony efekt, musimy przede wszystkim zmienić swoje nawyki […]

Read More
Ciąża i Dziecko Nowe Popularne

Sex porady i pytania – wszystko o seksie, pytania o seksie

Pomimo faktu, że coraz częściej mówi się o tym, że seks jest niezwykle istotny i powinno się o nim rozmawiać, wiele osób nadal traktuje go jak temat tabu. Wyrażanie się o nim z otwartością jest dla nas często bardzo trudne, przez co zwykle nasze obawy i pytania chowamy gdzieś na dnie umysłu. Niedosyt, brak spełnienia […]

Read More
Masło klarowane
Diety i Żywienie Nowe Popularne

Masło Klarowane – Jak zrobić masło klarowane? Czy jest zdrowe?

W ostatnich czasach popularne są liczne rozważania na temat tego,  czy masło jest zdrowe. Różnorodne źródła przypisują odmienne analizy, przez co często trudno nam podjąć decyzję co do zakupu odpowiedniego produktu. Jak sytuacja ma się w przypadku masła klarowanego? Dowiedz się, jak zrobić masło klarowane oraz poznaj jego właściwości.

Read More