Męski punkt G. Gdzie jest i jak go stymulować?

Męski punkt G

Bardzo często mówiąc o punkcie G myśli się o kobiecie. O tym jak i gdzie pieścić nie wie każdy. Jest to jeden z najczęściej poruszanych tematów w świecie seksualnym. Jednak mało wspomina się o tym gdzie znaleźć punkt G oraz jak sprawić, aby mężczyzna doznał niesamowitej rozkoszy.  

SPIS TREŚCI:

   1. Co to jest punkt g u mężczyzn?
   2. Jak właściwie pobudzać męski punkt G?
   3. Masaż męskiego punktu G – krok po kroku
   4. Męski punkt G, a higiena
   5. Pobudzanie męskiego punktu G – walory medyczne
   6. Pobudzanie prostaty bez penetracji analnych
   7. Masażery prostaty
   8. Leki na prostate

Co to jest punkt g u mężczyzn?

Umiejscowiony jest on pomiędzy pęcherzem moczowym z przodu, a przednią ścianą odbytu z tyłu. Gruczoł ten jest wielkości orzecha, a kształtem zbliżony jest do spłaszczonego stożka. Gruczoł krokowy mężczyzn, czyli prostata, bo tam właśnie znajduje się punkt G posiada liczne partie nerwów kontrolujące organy seksualne.

Jak właściwie pobudzać męski punkt G?

Stymulacja męskiego punktu G dla panów jest ogromnym pobudzeniem seksualnym, aby właściwie stymulować punkt G u mężczyzny należy wsadzić palec w odbyt partnera. Wówczas należy wyczuć zgrubienie, które możemy porównać do śliwki Stymulacja punktu G w tym wypadku polega na masowaniu oraz dotykaniu palcami prostaty.

Masaż męskiego punktu G – krok po kroku

Co to jest punkt G

Do męskiego punktu G trzeba odpowiednio podejść. Trzeba wiedzieć, że nie każdy mężczyzna lubi pieszczoty analne dlatego trzeba zadbać o odpowiednio długą grę wstępną, podczas której partner rozluźni się. Przed przystąpieniem do pieszczot należy zadbać o paznokcie w przeciwnym wypadku może być to uczucie dyskomfortu dla partnera lub może dojść do skaleczenia delikatnego organu. Gdy partner będzie już odpowiednio rozluźniony należy wprowadzić do odbytu zwilżony lubrykantem palec. Robimy to powoli bez pośpiechu gdyż w początkowej fazie pieszczot mięśnie zwieracza mogą zareagować skurczem, ale z czasem powinny zacząć się rozluźniać.

Sprawdź też: Owulacja, jajeczkowanie – Kiedy występuje, jakie objawy ma owulacja

Męski punkt G, a higiena

Sek analny poza uczuciem dyskomfortu jest też uważany przez niektórych jako nieczysty, niehigieniczny dlatego przed rozpoczęciem pieszczot analnych powinniśmy zadbać o to, aby nasza higiena była na wysokim poziomie. Chodzi tutaj o dokładne mycie odbytu, a niekiedy wręcz wykonanie lewatywy. Często zwykłe umycie odbytu nie powoduje, że jest on w 100% czysty od środka dlatego do procesu wsadzania palca w odbyt możemy przystąpić w rękawiczkach, chyba że partnerzy mają do siebie wysokie zaufanie.

Pobudzanie męskiego punktu G – walory medyczne

Nie wszyscy wiedzą, że masaż prostaty wykonywany dla przyjemności może przyczynić się do zachowania zdrowotności naszego gruczołu. Stymulacja męskiego punktu G może doprowadzić także do silnego, mocnego orgazmu.

Pobudzanie prostaty bez penetracji analnych

Często dla niektórych kobiet wsadzanie paluszków w odbyt swojego partnera może być krępujące. Często facet może też kojarzyć tego typu pieszczoty z homoseksualizmem i może mieć obawy o  oskarżenie o posiadanie innej orientacji seksualnej. Do tego celu możemy wykorzystać więc różnego rodzaju masażery prostaty.

Masażery prostaty

Produkt z reguły jest w kształcie litery c, którego większą część wsadza się w odbyt. Często ta grubsza część posiada masujące wypustki, które pobudzają perineum. 90% tego typu gadżetów bardzo często posiada lekkie, jednostajne wibracje. Jego cel to dbanie o zdrowie intymne. Jednak nie jest on tak często spotykany na rynku jak kulki do ćwiczeń mięśni kedla.

Leki na prostate

Problemy z prostatą występują najczęściej u mężczyzn w dojrzałym wieku. Ignorancja nawet lekkiego schorzenia prostaty może być ryzykowna, ponieważ dokuczliwe objawy szybko się nasilają. Nieleczenie prostaty może spowodować silny ból oraz konieczność cewnikowania w celu usunięcia nagromadzonego moczu. Oprócz tego cofający się w moczowodach mocz wywiera wzrastające wraz z objętością ciśnienie na miedniczki nerkowe co po pewnym okresie czasu doprowadza do powstania trwałych zmian w nerkach. Leczenie prostaty powinno być jak najszybciej wdrożone nie należy zwlekać zbyt długo i jak najszybciej należy poddać się farmakoterapii. Problemy z prostatą mogą wystąpić podczas stymulacji męskiego punktu G w momencie braku higieny ze strony naszego partnera lub partnerki.

W Walce z problemami z prostatą mogą pomóc nam:

 • tamsulasyna
 • doxazosyna
 • terazosyna
 • alfuzosyna
 • silodosina

Truskawka
Diety i Żywienie Nowe Popularne

Truskawka – Właściwości zdrowotne truskawki (truskawki kcal)

Już wkrótce rusza sezon na truskawki. Niemal każdy zachwyca się ich smakiem i aromatem, co uważa się za główny walor tego owocu. Spożywamy je zarówno w postaci świeżego, soczystego produktu, jak i w postaci różnego rodzaju przetworów. Zanim jednak sięgniemy po truskawki, warto pogłębić wiedze na ich temat i dowiedzieć się jakie wartości ze sobą […]

Read More
Nowe Popularne Zdrowie

Pluskwa – Objawy ugryzienia pluskwy łóżkowej

W ostatnich latach coraz więcej osób zauważa, że w ich domu żeruje pluskwa. Ten niezwykle uciążliwy owad był już prawie w całości wytępiony, jednak z biegiem czasu stał się odporny na wszelkiego rodzaju środki owadobójcze. Również liczne i coraz chętniej odbywane podróże międzynarodowe przyczyniają się do roznoszenia pluskiew po całym świecie. Jak wygląda pluskwa? Czym […]

Read More
Co to jest ciecierzyca. Jakie właściwości ma cieciorka?
Diety i Żywienie Nowe Popularne

Co to jest ciecierzyca? Jakie właściwości ma cieciorka?

Cieciorka i ciecierzyca to rośliny strączkowe. Ich nazwa brzmi podobnie, a co więcej zbliżone są również pod względem smaku i wyglądu. Z tego też powodu często zastanawiamy się, czy to jest to samo? Warto wiedzieć, że obie należą do roślin z rodziny bobowatych, ale stanowią dwa odrębne gatunki. Sprawdź, czym jest ciecierzyca oraz jakie właściwości […]

Read More